Την 5η νίκη του σε 7 αγώνες πέτυχε ο Κεραυνός στο Κονταξοπούλειο με σκορ 3-0 τον Ατρόμητο Τριαδίου και πλέον σκέφτεται το εκτός έδρας ντέρμπι με τον Γαλαξία.

Τα κορίτσια του Κεραυνού έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να φτάσουν στη νίκη κόντρα στη μαχητική ομάδα του Ατρομήτου. Στο πρώτο σετ μέχρι το 19 οι ομάδες ήταν μαζί αλλά ένα μικρό ξέσπασμα των γηπεδούχων έδωσε το σετ με 25-20.

Το δεύτερο σετ κύλησε όπως και το προηγούμενο με εκατέρωθεν λάθη και να φτάνουμε στο 23-22 και με έξυπνο πλάσε το σετ να καταλήγει σε «κόκκινα» χέρια με 25-22.
Το τρίτο σετ ξεκίνησε με τον Κεραυνό να παίρνει διαφορές μέχρι το 16-15 (4-0,7-1,10-4,15-11) αλλά να μην τις διατηρεί. Στο 16-15 η είσοδος της Πατσάνη άλλαξε τις ισορροπίες του σετ, όπου από την γραμμή του σέρβις εκτόξευσε την διαφορά στους 5 και το σετ ολοκληρώθηκε με 25-19.

Μ΄ αυτήν του τη νίκη ο Κεραυνός ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς και την Κυριακή 30/11 και ώρα 20.00 στο κλειστό του Βότση θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Γαλαξία.

Κερδισμένοι πόντοι Κεραυνου :  ΕΠΙΘΕΣΗ 41  ΜΠΛΟΚ 6 ΑΣΣΟΙ 5 ΛΑΘΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ 23
Τα σετ: 25-20,25-22,25-19
 Κεραυνός: (Γ. Ακριτίδης)  Φουτσιτσάκη (λ) , Παπαβραμίδου, Τορλαχίδου, Παπαζαχαρίου, Πατσάνη, Βεργή, Καντούρη, Δεληγιαννίδου, Μπαϊρακτάρη, Μποσταντζόγλου, Τσαπαρίδου, Πανταζή.

Ατρόμητος Τριαδίου: (Γ. Καλτσίκης) Μπερμπέρογλου, Στάθη, Ιωσηφίδου, Κολτσιάκη, Κόλλια, Πολυζά (λ), Σελαλμαζίοδου Ε., Μουρατίδου, Λαϊνάκη, Σελαλμαζίδου Α., Ηλιάδου, Δάφνη (λ).